داروها و شیوه زندگی برای دوره پیش دیابت

داروها و شیوه زندگی برای دوره پیش دیابت

استفاده از داروها یا تغییر در شیوه زندگی برای دوره پیش دیابت

بهترین راهکار چیست؟

استفاده از دارو یا تغییر سبک زندگی؟

بیشتر افرادی که در مرحله پیش دیابت قرار دارند باید ابتدا بر تغییر سبک زندگی خود از جمله رژیم غذایی، فعالیت بدنی و کسب و/یا حفظ وزن سالم خود تمرکز کنند. ممکن است برای مدیریت عوارض مرتبط با این مرحله دارو تجویز شود و همچنین ممکن است در صورت پیشرفت پیش دیابت به دیابت نوع 2 به دارو احتیاج پیدا شود.

آیا باید دارو مصرف کنم؟

پس از آزمایش تعیین سطح قند خون، ارائه دهنده خدمات بهداشتی شما قادر به تشخیص این مطلب خواهد بود که آیا دارو برای شما مناسب است یا خیر. شناخت از عوارض جانبی احتمالی هر دارو و اینکه در صورت بروز این عوارض باید چه کار کرد، بسیار مهم است.

بسته به متغیرهای بهداشتی منحصر به فرد شما، ارائه دهنده خدمات بهداشتی شما ممکن است یک دستگاه قند خون نیز برای شما تجویز کند تا بتوانید در طول روز سطح قند خون خود را مرتبا بررسی کنید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا از آنچه در بدن شما اتفاق می افتد مطلع باشید و به شما کمک می کند تا تأثیر آنچه می خورید و می نوشید را بر سطح قند خون خود درک کنید. همین موضوع به شما کمک می کند تا از مصرف غذاها و نوشیدنی ها خودداری کنید.

آیا می توانم از پیش دیابت به سمت حالتی پیش بروم که دیگر نه پیش دیابت و نه دیابت داشته باشم؟

بله این امر امکان پذیر است. برخی افراد با متعهد بودن به یک سبک زندگی سالم و حفظ آن قادرند از پیش دیابت خود را از بین ببرند و یا از پیشرفت آن به دیابت جلوگیری کنند یا این پیشرفت را کند کنند. حتی افرادی که دیابت دارند می توانند از پیشرفت بیشتر آن جلوگیری کنند و با اتخاذ یک سبک زندگی سالم از بسیاری از عوارض دیابت جلوگیری کنند. اینکه چقدر می توان از پیشروفت پیش دیابت به دیابت اجتناب کرد، معمولاً به تغییرات سبک زندگی و به زود اتخاذ نمودن این تغییرات بستگی دارد.

چه درمان هایی بیشتر مفید فایده هستند؟

تغییر سبک زندگی برای اکثر مردم شامل "سه تغییر بزرگ" یعنی تغییر رژیم غذایی، ورزش و کاهش وزن است. ترک سیگار برای سیگاری ها نیز بسیار مهم است. برخی تغییرات مانند کاستن از استرس ممکن است کوچک به نظر برسند اما همین تغییرات کوچک می توانند تأثیر زیادی در بسیاری از زمینه های زندگی داشته باشد و به همین دلیل نباید نادیده گرفته شوند.

به یاد داشته باشید که برداشتن هر قدم به سوی یک سبک زندگی سالم خوب است و اگر برداشتن برخی قدمها نسبت به بقیه برایتان راحت تر است، کار را زودتر با آنها شروع کنید. سپس برای موفقیت در اجرای تغییرات چالش برانگیز، از موفقیتتان در برداشتن گام های آسان تر درس گرفته و از آن الگوها استفاده کنید.

اگر پزشک شما برایتان دارو تجویز کرده است، برای جلوگیری از بدتر شدن بیماری بوده است. چنین داروهایی مسائل را "برطرف" نمی کنند، یا از اهمیت اتخاذ یک سبک زندگی سالم نمی کاهئد. برخی افراد مبتلا به دیابت همیشه به کمک داروها احتیاج دارند، با این حال اتخاذ یک سبک زندگی سالم اوضاع را متفاوت خواهد کرد.