درباره آزمایشگاه ژنتیک و پاتوبیولوژی رازی

آزمایشگاه ژنتیک و پاتوبیولوژی رازی واقع در استان البرز در سال ۱۳۷۰ با همت دکتر کیان جوادی کوشش تأسیس گردید. اکنون بعد از سه دهه تلاش صادقانه این آزمایشگاه با 7 طبقه و فضایی به وسعت 1200 مترمربع و بخشهای مجزای پاتولوژی، سیتولوژی، هماتولوژی، میکروبیولوژی، سرولوژی، هورمون، بیوشیمی، کروماتوگرافی، فلوسیتومتری و ژنتیک، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین آزمایشگاه‌ها در سطح استان البرز محسوب می‌گردد. آزمایشگاه رازی در مدت سه دهه فعالیت خود همواره با بهره گیری از تکنولوژی‌های نوین و کادر مجرب تلاش نموده تا بهترین خدمات را با استانداردهای روز دنیا به مراجعین عرضه نماید.

پیرو سیاست‌های آزمایشگاه در خصوص ارائه خدمات روز دنیا بخش ژنتیک پزشکی این آزمایشگاه در سال 1394 شروع به کار کرد. بخش ژنتیک پزشکی این آزمایشگاه نیز همانند سایر بخش‌ها تلاش نموده با استفاده از دانش روز دنیا تمامی آزمایش‌های ژنتیکی را در دو حوزه سیتوژنتیک و ژنتیک مولکولی ارائه خدمت نماید و در این مدت توانسته قدم‌های شایسته‌ای در کاهش وابستگی‌های استان البرز در زمینه آزمایش‌های ژنتیکی به سایر مراکز بردارد. امید است که آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی رازی به عنوان یکی از پیشروترین آزمایشگاه های استان البرز با تلاش‌های روزافزون بتواند از بار مشکلات سلامت استان بزرگ البرز کاسته و همواره در راه بهبود و ارائه خدمات نوین، همچون گذشته پیشتاز باشد.
خط مشي كيفيت آزمایشگاه

آزمایشگاه پاتوبیولوژی رازی از سال 1371 در کرج شروع به فعالیت نموده است. این آزمایشگاه هم اکنون در فضايي به وسعت 1200 متر مربع و با بیش از 90 پرسنل متخصص مجرب، خدمات تشخيصي پزشكي و پاتولوژي را ارائه مي کند. اعتقاد ما بر این است كه بدون شك ارتقاء دانش و آگاهي كاركنان موجبات رشد و تعالي روند درمان و پيشگيري از بيماري مراجعين را حاصل نموده و باعث سلامتي خانواده ها و در پي آن جامعه مي گردد.

  • احترام به مراجعین ، توجه به خواسته ها و نیازهای آنان در چارچوب الزامات قانونی، مقررات ملی و فني آزمايشگاههاي تشخيص طبي ايران.
  • افزایش و حفظ دائمی کیفیت ارائه خدمات و بهبود مستمر عملکرد آزمايشگاه در مسیر ارتقای رضایت مراجعین و پزشکان محترم.
  • راه اندازی روش های جدید انجام آزمایشهای تخصصي، فوق تخصصی و استفاده از تکنولوژی نوین در جهت ارتقاء صحت و کیفیت نتايج آزمایش ها.
  • برگزاری مستمر دوره های آموزشی با هدف افزایش آگاهی، دانش و مهارت فردی كاركنان.
  • افزايش مشاركت كاركنان با در نظر گرفتن پیشنهادها و انتقادهای سازنده آنان و استفاده از افكار نيروهاي فني و تخصصي.
  • عیین مسئولیت و جایگاه کارکنان و جلب رضایت ایشان از طریق ایجاد تسهیلات و فضای مناسب کاری در چارچوب مقررارت کشوری.
  • تکرار کنترل شده آزمایشهای غیر طبیعی و مشکوک در مواقع لزوم به منظور تاييد صحت نتايج بدون دريافت هزینه اضافي.
  • ارتباط موثر و سازنده با مراجعه کنندگان، سازمان های بیمه گر، پزشکان محترم و سایر سازمان های طرف قرارداد به منظور بهبود کیفیت خدمت رسانی، افزایش رضایت و اعتماد ایشان.
  • استقرار سیستم ایمنی، بهداشت شغلی و تلاش برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست در محدوده کاری خود.

مدیریت آزمایشگاه

ارتباط موثر و سازنده با مراجعه کنندگان، سازمان های بیمه گر، پزشکان محترم و سایر سازمان های طرف قرارداد به منظور بهبود کیفیت خدمت رسانی، افزایش رضایت و اعتماد ایشان.